Гідрогелева плівка – властивості, переваги, недоліки

14.12.2023

Яким би міцним не був сучасний смартфон, додатково захистити екран ніколи не буде зайвим. Різні новинки захисту екрану на ринку викликають зацікавленість, проте важко не розібравши зрозуміти, що з варіантів краще.
Одна з новинок останніх років є гідрогелева плівка – цікавий кандидат на ринку аксесуарів для гаджетів. Що це таке, які є переваги та недоліки та як її клеїти - розглянемо нижче у статті.

Що таке гідрогелева плівка

Гідрогелева плівка – це тонка та гнучка плівка, яка дозволяє ідеально вкрити екран вашої техніки: смартфон, планшет, годинник, ноутбук. Цей матеріал поглинає та утримує вологу, може частково відновлюватись після подряпин і довго зберігає свої защисні властивості і презентабельний вигляд.

Ідеальна посадка на кожну модель можлива через технологію, завдяки якій спеціальний принтер вирізає з макету моделі плівку за точними розмірами і вирізами.

Плюси та мінуси гідрогелевої плівки

Відразу проговоримо переваги і недоліки плівки, щоб розуміти, що варто від неї очікувати.
Переваги

  • Прозорість плівки – після поклейки якість зображення та кольори лишаються незмінні. Крім того при яскравому світлі видимість не зменшується, так як плівка має антивідблискуючі властивості.
  • Доволі легко клеїться на телефон і знімається без проблем.
  • Ідеально підтримує чутливість екрану. Це одна з важливих переваг плівки, вона непомітна на екрані та у використанні.
  • Має правильні вирізи під динаміки, кнопки на екрані, камеру, датчики.
  • Безпечна у використанні, не виділяє шкідливі речовини, не відклеюється при правильній рівній поклейці, не тріскається, тому не зможе подряпати руки чи обличчя.
  • Має довгий термін використання, після місяців експлуатації не змінює свого вигляду.
  • Не залишає відбитків пальців і інших слідів, особливо матова.
  • Легко доглядати за чистотою поверхні, достатньо протирати серветкою від пилу.
  • Відновлюється від невеликий подряпин, потертостей. Якщо притиснути наприклад нігтем, то упродовж доби слід затягнеться. На великі пошкодження це не діє, хіба трошки зменшаться з часом.
  • Можна клеїти не лише на екран але і на тильну сторону смартфону.
  • Доступна ціна, іноді в рази дешевша, ніж скло.

Недоліки

  • Слабкий захист саме від ударів – якщо телефон часто падає, то плівка тут буде безсильна. Хоча на ринок вже з’явилася протиударна гідрогелева плівка, проте її властивості захисту ще не підтверджені.
  • Плівка клеїться доволі легко, але якщо не читати інструкцію і взагалі не розумітися в цьому питанні, то при поклейці будуть проблеми.
  • На деяких моделях з великими заокругленнями екрану плівка може не доходити до країв на декілька міліметрів.

Чим гідрогелева плівка краще від захисного скла

Це питання доволі актуальне і логічне.

  1. Зовнішній вигляд: плівка досить непомітна, зберігає свою презентабельність упродовж всього часу. В той же час скло може потріскатись, обсипатись з часом по краям, іноді досить помітне, часто залишають відбитки на собі.
    По ціні також є відмінність. Це не закон, але зазвичай плівка дешевша, ніж скло.
  2. Чутливість поверхні з плівкою краща, ніж зі склом. Відмінність цієї властивості буде помітна, якщо спробувати покористуватися телефонами з плівкою і склом.

Наступна відмінність не буде перевагою, скоріше недоліком для плівки, але про це варто зазначити. Основна відмінність плівки і скла – це захист. Плівка захищає лише від пилу, потертостей, царапин, мілких ушкоджень. Скло захищає також і від ударів та падінь. Через це плівка не втрачає сенс свого використання для захисту, просто вона більше підходить людям, які акуратно ставляться до гаджетів і мають потребу захистити їх хіба що від дрібних подряпин. Якщо ваш гаджет часто падає, буває в екстремальних ситуаціях, може бути в руках дітей, а бажання оплачувати заміну екрану немає, то вибір буде схилятися на корись захисного скла.

Як наклеїти гідрогелеву плівку на телефон

Наклеїти плівку простіше, ніж скло. Хоча це не дає право поставитися до цього процесу лояльно. Проте якщо в цьому питанні немає досвіду, то складно буде із тим із іншим. Але тим, для кого це не перешкода пропонуємо декілька порад для поклейки гідрогелевої плівки:

  • Поверхню екрана слід протерти вологою і сухою серветками, щоб видалити всі пилинки, бруд, піщинки, розводи, краплі. Довівши екран до ідеалу, можна приступати по поклейки плівки.
  • Тут є декілька варіантів поклейки в залежності від плівки. Частенько на упаковці можна побачити покрокову інструкцію поклейки від виробника, то в цьому випадку краще слідуйте за нею. Якщо ніяких знаків немає, то дивимося на саму плівку. Зазвичай нижній захисний шар складається з двох частинок. Приклавши плівку до екрану смартфона переконайтеся, що вона лягла максимально рівно. Потім підніміть плівку за один край і зніміть половинку нижнього захисного шару. За допомогою пластикової карти обережно рухайте від центру до краю і видавлюйте все повітря. Так само зробіть з дукою половиною нижнього захисного шару. Якщо все вийшло, то повільно зніміть верхній захисний шар.
  • Після поклейки може лишитися трошки повітря у вигляді дрібних бульбашок, які проходять за добу. Їх виймати не треба. Якщо ж є великі бульбашки, їх можна видалити, обережно піднявши за кутик плівку.
  • Є гідро гелеві плівки, які клеяться на рідину, але зазвичай там вказана вся покрокова інструкція.
  • Знімається плівка дуже легко, достатньо підчепити один кутик і за нього зняти плівку. Ї

Де придбати гідрогелеву плівку

Зараз придбати гідрогелеву плівку можна майже в кожному магазині аксесуарів до телефону. Її або вирізають відразу, або є готова або можна замовити. В Інтернет – магазині Floy.com.ua можна замовити гідрогелеву плівку майже на всі моделі телефонів по доступній ціні. Клеїти плівку самостійно не обов’язково, в сервісах все більше майстрів можуть поклеїти гідрогелеву плівку без труднощів.

Питання та відповіді

Поки відгуків немає, будьте першим, хто залишить відгук!

Залиште відгук або коментар

МЕНЮ: