Що краще: чохол-книжка чи бампер?

17.10.2024

Чохол-книжка та чохол для iPhone 11 бампер – це два основних форм-фактори, в яких виготовляють захисні чохли.

У багатьох користувачів смартфонів виникає логічне запитання: який саме чохол із цих двох краще обирати? Тим більше, що в межах цих двох напрямків ще багато підвидів і моделей аксесуарів.

У цій статті ми розглянемо основні переваги й недоліки обох видів чохлів, але одразу зауважимо, що порівнюватимемо ми виключно аксесуари, виготовлені під конкретну модель, з усіма вирізами, особливостями кріплень і точним підгоном розмірів. Універсальні бампери й універсальні книжки брати до уваги не будемо, оскільки вони не є оптимальними й мають багато недоліків.

 

Чохли-бампери (накладки)

Часто цей тип чохлів просто називають силіконовим чохлом, але це неправильно, оскільки із силікону їх давно ніхто не виготовляє, це застарілий матеріал, який погано тримав форму й притягував багато пилу. Зараз чохли-бампери найчастіше виготовляють із ТПУ (термопластичного поліуретану), матеріалу з високою зносостійкістю, стійкого до впливу температур, кислот, лугів і розчинників. Звісно ж, смартфон у такому бампері не піддаватиметься подібним випробуванням, але сам матеріал став дуже популярним у сучасному виробництві, не стали винятком і виробники чохлів.

 

Позитивні сторони (плюси) чохлів-бамперок

+ Дуже точний підгін розмірів – усі чохли-бампери виготовляються за точним шаблоном моделі, відповідно, під час одягання чохол щільно сідає на корпус смартфона і не рухається на ньому. Це запобігає потраплянню піску під аксесуар і сприяє тривалій збереженості корпусу смартфона.

+ Мінімальна товщина – звичайна товщина стінки такого чохла становить від 0,1 мм до 0,3 мм, завдяки цьому габарити самого пристрою не змінюються й це позитивно впливає на зручність користування смартфоном.

+ Амортизувальні властивості поліуретану – матеріал чохла дуже пружний і завдяки цій властивості може частково поглинати удари під час незначних падінь.

+ Доступна ціна – оскільки матеріал досить поширений і виготовлення подібних чохлів здійснюється автоматично, то й кінцева вартість продукту невисока, у порівнянні з чохлами-книжками.

 

Негативні сторони (мінуси) чохлів-бамперок

- Слабкий захист при падіннях – товщини таких аксесуарів недостатньо для поглинання ударів від падінь зі значної висоти. Більш пристосовані до такого захисту спеціальні бампери – протиударні, більш масивні, з амортизувальними вставками та жорстким каркасом.

- Відсутність захисту екрана – оскільки чохол-бампер покриває лише тильну частину корпусу смартфона, лицьова сторона залишається незахищеною.

- Втрата кольору яскравих бамперів – дуже світлі й яскраві відтінки з часом тьмяніють і мають властивість убирати темніші кольори (наприклад, від джинсів).

 

Чохли-книжки

Більш складні аксесуари, які мають двостворчасту конструкцію й спеціальне кріплення для смартфона. Вони виготовляються з жорсткого каркаса з полікарбонату або металу і оздоблювального матеріалу, а зсередини покриваються м'якою мікрофіброю. Завдяки такій компоновці смартфон надійно захищений як від ударів, так і від вигинів, які можуть трапитися, коли ви сідаєте зі смартфоном у кишені. А кріпильні елементи і внутрішні поверхні не стирають корпус смартфона.

 

Позитивні сторони (плюси) чохлів-книжок

+ Жорстка конструкція – завдяки наявності каркаса цей чохол захищає не лише від ударів, а й від вигинів, які можуть трапитися, коли ви сідаєте зі смартфоном у кишені.

+ Захист лицьової панелі – верхня стулка чохла-книжки надійно закриває екран смартфона й захищає від пошкоджень. Крім того, варто зазначити, що більшість книжок мають прорізи або сіточки для розмовного динаміка й не вимагають тримати смартфон відкритим під час розмови.

+ Доступність функції Smart Lock – багато книжок мають вбудований магніт і дають змогу використовувати функцію розблокування екрана під час відкриття книжки.

+ Додаткові кишеньки – деякі чохли-книжки мають кишеньки на верхній стулці, куди можна класти кредитні картки або готівку.

 

Негативні сторони (мінуси) чохлів-книжок

- Збільшення габаритів смартфона – ці чохли мають товстіші стінки й відповідно збільшують габарити пристрою.

- Необхідність відкривати стулку для користування смартфоном

- Ціна вища ніж на бампери – оскільки ці чохли складніші у виготовленні, ціна на кінцевий продукт вища.

 

Аналізуючи вище викладений матеріал, вам буде легше визначитися з вибором чохла для свого пристрою. Ви зможете порівняти переваги й недоліки різних типів чохлів і підібрати найбільш бажаний для вас, який відповідатиме вашим очікуванням і стилю використання смартфона.

Питання та відповіді

  1. Юлия Мельщикова
    03.03.2021
    Добрый вечер! Подскажите пожалуйста, влияет ли магнит в чехле-книжка на батарею телефона?! Спасибо.
  2. Floy Интернет-магазин
    04.03.2021
    Доброго дня. Ні, не спливає.
  3. anonibvvcbngvdghjgh
    14.04.2021
    Можно ли надеть и то и то?
  4. Floy Интернет-магазин
    14.04.2021
    Ні, тільки один аксессуар можна вдягнути на телефон

Залиште відгук або коментар

МЕНЮ: