Як не помилитися з вибором смартфона?

18.10.2024

Асортимент смартфонів з кожним роком збільшується геометрично. Популярні бренди випереджають один одного, випускаючи смартфони з різними технічними характеристиками та дизайнерськими задумками. Як розібратись в тому, що купувати на ринку смартфонів? Про це ми поговоримо у даній статті. А також відповімо на питання, чи потрібно купувати захисні чохли для Xiaomi, Huawei, Samsung або Apple.

На що варто звертати увагу під час вибору?

Дизайнерські задумки найчастіше приваблюють недосвідчених покупців, адже користувач, купуючи смартфон, хоче мати солідний вигляд. Це звичайне бажання, але окрім цього, є пріоритети важливіші. Для правильного вибору потрібно відштовхнутися від очікувань від гаджета, а також оцінити власні можливості в плані витрат. Часто трапляється так, що фінансова складова не дозволяє купити дорогий смартфон, і тому покупці готові заощадити на якісному бренді, але мати в арсеналі високі показники в технічних характеристиках. В результаті, апарат купується неякісний, який вийде з ладу менш ніж за рік, а технічна складова поступається конкурентам по продуктивності. Наприклад, багато хто думає, що чим більше ядер процесора, тим краще, і піддаються на цей показник. Але часто трапляється так, що MediaTek поступається за продуктивністю Snapdragon, Exynos або Kirin. Тому варто дивитися на показники продуктивності. Про інші апаратні особливості поговоримо пізніше.

Цінові сегменти для покупки

Ринок смартфонів ділиться на 4 сегменти по ціновій політиці:

  1. Ультрабюджетні смартфони визначаються сумою товару до 2500 гривень. В цю категорію входять апарати, які працюють на простих технічних характеристиках, надаючи користувачу мінімальний об'єм функціоналу, щоб користуватися медіа і соціальними мережами. Також апарат зробить прості знімки, адже працює на простому движку. Найчастіше в склад начинки входить оперативна пам'ять на 1 Гб, камера на 8 Мп, а фронталка на 5 Мп. Швидкість обробки інформації забезпечує ОС Android Go, адаптована до мінімальних навантажень. Цей смартфон підійде людям, яких влаштовував, до недавнього часу, кнопковий телефон. Але окрім дзвінків, користувач отримає ряд переваг у просторах інтернету. У цьому сегменті завоювали визнання Xiaomi Redmi Go, Huawei Y5 2017.
  2. Бюджетні варіанти відзначаються ціновими рамками від 2500 до 5000 гривень. Ця категорія стала привабливішою у 2019 році, адже вийшли варіанти смартфонів, які мають практично весь функціонал, як і в середніх, але з більш спрощеними характеристиками. Подвійні камери стали надбанням 2019 року, які почали з'являтися в цій категорії смартфонів. Якщо порівнювати з ультрабюджетниками, то краще брати ці апарати, адже їх потужність у 2 або 3 раза сильніша, а додати в ціні потрібно лише 1000-1500 гривень. Додаткові аксесуари обов'язкові в цьому сегменті, адже корпус найчастіше пластиковий. Щоб уникнути механічного урону, варто купити чохли для телефонів або захисне скло. У цій категорії популярні Samsung Galaxy A10, Xiaomi Redmi 7, Xiaomi Mi Play, Xiaomi Redmi 7A.
  3. Середньо бюджетний сегмент набрав найбільше популярності за останній час, через достатність технічних можливостей з потужними движками процесорів. Фінансові рамки вийшли в районі 5000-10000 гривень. У цій категорії популяризувався модуль NFC, Super AMOLED матриці, датчики сканера відбитку пальця на екрані, потрійні камери з різним функціоналом із підтримкою штучного інтелекту. Окрім цього, швидкі зарядки є у більшості смартфонів. Фактично, в начинці є всі сучасні переваги, в яких потребують користувачі, а за ціною економія виходить суттєва в порівнянні з флагманами. Тому є можливість не переплачувати космічну суму, а результат надасть задоволення від користування. У цій лінійці популярні Xiaomi Redmi Note 7, Samsung Galaxy M20, Huawei P Smart 2019, Xiaomi Mi 8 Lite, Samsung Galaxy A30, Huawei Honor 8x, Samsung Galaxy A50, Huawei P Smart Plus.
  4. Флагмани замикають четвірку і вважаються дорогими пристроями з останніми трендами у функціоналі. Ці апарати виходять за рамки 10000 гривень і за ціною не обмежені. Ціна залежить від популярності бренду і додаткових примочок. Ці апарати характеризуються потужним протиударним потенціалом, а також водонепроникним властивістю. Але з зануренням варто бути обережними, адже не кожну глибину здатні витримати рівні захисту. Флагмани характеризуються потужними движками, які вийшли нещодавно. Над цими процесорами розробники найбільше витрачають часу, щоб движок жваво здійснював обробку інформації. В цілому флагмани вважаються розкішшю, але в результаті за високу ціну користувач набуває високошвидкісного апарата з повним функціоналом. По примочках часто зустрічається бездротова зарядка, енергозберігаючий процесор, підтримка штучного інтелекту. Нещодавно вийшли моделі в цій категорії: Samsung S10, Xiaomi Mi9, Huawei P30 Pro і у вересні планується вихід «яблука» iPhone XI. Ці апарати вийшли у районі 30 тисяч гривень, і лише Сяомі вийшло в два рази дешевше – за 15 тисяч.

    Підбираємо функціонал правильно

Коли визначений ціновий сегмент, варто подивитись на функціонал. Багатьом ці цифри по продуктивності ні про що не говорять, але кожен показник важливий. Щоб підібрати функціонал, потрібно проаналізувати власний стиль користування смартфоном,

Питання та відповіді

Поки відгуків немає, будьте першим, хто залишить відгук!

Залиште відгук або коментар

МЕНЮ: