Як насправді захисне скло для iPhone 11 захищає екран смартфона? Чи дійсно воно краще від захисної плівки, чи це просто маркетинговий хід?
Ці та багато інших питань відвідують голови сучасних користувачів смартфонів. Саме в цій статті ми і спробуємо дати відповіді на всілякі питання, пов'язані з доцільністю купівлі захисного скла. Адже навіщо потрібен чохол для Айфон 11, ми розуміємо, а от скло ще не всі вважають необхідністю.
Варто окремо сказати, що різноманіття захисних стекол величезне і всі вони відрізняються дрібними нюансами, але ми розглянемо дві групи стекол за типом клейової основи, які кардинально відрізняються між собою саме в механізмі захисту екрану.
Назва говорить сама за себе, а саме в даному типі стекол адгезивний шар знаходиться рівномірно по всій поверхні і зчеплення з екраном смартфона відбувається по всій площі.
Такий тип клейової поверхні має бути максимально прозорим та еластичним, оскільки він напряму впливатиме на якість зображення.
У свою чергу ці стекла можуть відрізнятися за розміром відносно екрану (на весь екран або вкорочені) і за геометрією краю скла (рівне або з загином 3D).
Оскільки більшість сучасних екранів заокруглені по краях (2,5D екран), то рівні, повністю прозорі стекла роблять укороченими, аби уникнути утворення широких смуг повітря по краях.
Такі стекла зазвичай називаються 2D скла і якщо ви власник смартфона із заокругленим екраном, варто розуміти, що краї екрану після встановлення такого скла залишаться абсолютно відкритими і не захищеними.
Спеціальні стекла для 2,5D екранів виготовляються з кольоровою рамкою по краю, оскільки вони також рівні і не можуть щільно приклеїтися до передньої панелі до самих країв. Кольорові рамки зазвичай підбираються під колір передньої панелі і приховують смужки повітря по краях, які можуть утворитися. Такі стекла випускаються у великій кількості і добре захищають лицьову панель смартфона до самих країв.
Окремо варто розглянути 3D стекла, це стекла з вигинами по краях, які повторюють геометрію екрану смартфона. Багато недобросовісних продавців називають 3D стеклами все підряд, але варто розуміти, що процес вигинання скла дуже ресурсомісткий і дорогий, відповідно на бюджетний сегмент смартфонів таких стекол просто не існує.
Якщо ж у вас пристрій преміум сегмента, то, скоріш за все, вам вдасться підібрати 3D скло на свою модель і це буде найкращим варіантом.
Даний тип стекол приклеюється до екрану лише по краю, а сама клейова основа прикрита кольоровою рамкою. Таких стекол ви можете зустріти багато у продажу, вони зазвичай мають цінник нижчий ніж ті, що з клеєм по всій поверхні, але це зовсім не означає, що вони менш надійні.
У більшості випадків це геометрично рівні стекла, але вони за розміром повністю покривають лицьову панель смартфона, а заокруглення екрану компенсується товщиною клейового шару. Під видимої частиною такого скла немає ніякого складу, що з'єднує скло з екраном пристрою, там знаходиться повітря.
Серед стекол даного типу теж є підвиди - 2,5D стекла, про які вже написано вище. Вони не мають фактичного вигину і повністю рівні.
І 3D стекла, які вигнуті і при цьому мають клейову основу лише по краю. Такі стекла зустрічаються дуже рідко і на обмежену кількість моделей.
Захисні властивості скла не полягають лише в одному напрямку (наприклад, у захисті від удару), варто розуміти, що захист багатогранний і допомагає вберегти екран смартфона не лише при якомусь екстремальному впливі, але і протягом всієї експлуатації смартфона, наприклад, від дрібних подряпин, що виникають в ході звичайних операцій.
Але все ж таки основним питанням, яке нас цікавить, є все ж таки захист від локального або обширного удару, такого як удар при падінні смартфона.
Для наочності розглянемо ілюстрацію, на якій показано напрямок кінетичної енергії (сили удару) в різних стеклах і для порівняння в захисній плівці.
Як ви бачите, обидва типи скла мають здатність розподіляти силу локального удару на більшу площу і тим самим мінімізувати її руйнівну дію. Але варто розуміти, що ця закономірність актуальна до певної межі сили і при її перевищенні, сили удару буде достатньо для руйнування екрану.
Також варто враховувати можливість заводського браку скла, яке у випадку наявності вади не зможе виконати свої функції, саме тому потрібно звертати увагу і на виробника захисного аксесуару.
Виходячи з вище викладеного матеріалу, безпосередньо на захист екрану тип скла не впливає (за умови якості аксесуару), але варто обирати скло, яке буде мати вищі експлуатаційні характеристики. Таким на нашу думку є скло з клейовою основою по всій поверхні. Якщо на вашу модель доступні вигнуті 3D стекла, то це відмінний вибір. У випадку відсутності такого, гідним варіантом буде 2,5D скло з кольоровою рамкою по контуру і клейовою основою по всій поверхні.
Відповідь очевидна – так, може. При значній силі удару, захисних властивостей скла може виявитися недостатньо.
Крім того, можливі випадки, коли екран розбивається під склом, при цьому захисне скло залишається цілим. Це вказує на неякісний матеріал екрану смартфона, який виявився менш еластичним, ніж матеріал захисного скла. Також подібний вихід можливий, коли пошкодження екрану відбувається не в наслідок падіння, а з за деформації смартфона (вигин в кишені, хтось сів на смартфон).
Всі серйозні виробники захисних стекол постійно стежать за функціоналом випущених смартфонів і вносять зміни в конструкцію своїх стекол таким чином, щоб захисне скло не впливало на роботу пристрою.