Реалії такі, що телефон із цінником 3000 грн вважається на даний момент бюджетним. Хоча для багатьох це стеля. Тому так і славиться бренд «Сяомі» в Україні. Xiaomi Redmi 7A однозначно користуватиметься великою популярністю, стане черговим бестселером і потрапить у топ-5 продаж за рік.
Презентація цього красеня пройшла вдало. І світові надали Redmi 7A в оболонці MIUI та процесором Snapdragon. Висока продуктивність і справді приваблива ціна. Поставляється телефон у коробці з щільного картону, що дасть змогу сподіватися на те, що під час транспортування він не буде пошкоджений.
Зарядний блок на 2 ампера. Метровий кабель білого кольору. Скрепка для лотка й конвертик із необхідними документами та інструкцією. Чохол сюди не поклали, тому доведеться подбати про те, щоб його придбати.
За сучасними мірками телефон справді невеликий. Довжина 14,5 см, ширина 7, вага 165 г, товщина 9,5 мм. Якщо порівняти з Redmi 6A, буде трохи більшим. Але в руці тримається цілком упевнено. Матеріали корпусу – пластик. Якщо чорний колір, то матовий. Якщо градієнтний, то буде глянцевий.
Щодо дод. фішок, то вони тут бюджетні. Сканер відбитків пальців відсутній. Знизу посередині розташований роз’єм під Micro USB. Праворуч і ліворуч від нього розмістилися симетрично динаміки. З правого боку корпусу: гойдалка гучності й кнопка ввімкнення. Хочеться зазначити, що за час тесту не було помічено люфта в кнопках. Сам телефон зібраний щільно. Збирання більш ніж відмінне. Зверху стандартний mini Jack 3,5 мм і другий мікрофон для шумозаглушення. З лівого боку смартфона розташований лоток для SIM-карти. У лоток поміщається, крім двох SIM-карток, ще й карта для розширення пам’яті. Це великий плюс для бюджетника. Лоток закритий по периметру гумовою прокладкою, що говорить про захист від бризок.
Телефон поставляється в двох модифікаціях 16 Гб/32 Гб. Обидва йдуть із 2 Гб оперативної пам’яті. У принципі можна брати й на 16, тому що є лоток для картки. Екран має 5,45 дюйма, матриця IPS і роздільна здатність 1440х720 точок. Для не любителів «брів», «крапель» буде приємно дивитися в такий смартфон, оскільки виробники зробили звичайний, добротний дисплей. Кути огляду добрі, інверсії кольорів не спостерігалося.
Також великим плюсом екрана є те, що він не заокруглений, а має пряму, рівну поверхню, що полегшить пошуки захисного скла на смартфон.
За роботу на борту телефону відповідає 8-ядерний процесор Snapdragon 435. Зрозуміло, що порівнювати з флагманами, то він програватиме. Але у своєму ціновому сегменті досить навіть хороший смарт. Оперативної пам’яті та швидкого процесора вистачить, щоб грати в ігри. Відеоприскорювач стоїть Adreno 505, що цілком достатньо для того, щоб дивитися відео без перешкод.
Телефон не нагрівається навіть у режимі активного користування. Що цілком дивно, оскільки матеріал телефону переважно складається з пластику.
Зараз грати в ігри стало не те що модно, а просто в межах норми. Тому виробники переймаються тим, щоб у телефоні була велика батарея. Тут вбудований акумулятор на 4000 мА⋅год. Щоб зарядити цей девайс від стандартного блоку живлення, потрібно 1 годину 40 хвилин часу. Індикатор заряджання й повідомлень розташований зверху, і він не дуже яскравий. При активному користуванні з Wi-Fi, максимальною яскравістю та перегляді відео за годину йде приблизно від 10 до 13 % заряду акумулятора. Що дасть за загальної суми перегляду до 10 годин. У принципі, відрегулювавши яскравість, можна продовжити ще на пару годин. Тому можна вважати, що на два дні при звичайному користуванні вистачатиме з легкістю.
Вважається, що основна проблема недорогих смартфонів: їхня основна камера. Але тут виробник пішов іншим шляхом і, не заощаджуючи, встановив 13 Мп сенсор від Sony AMX 486. Це більш ніж позитивно позначилося на якості фото. Оскільки за хорошого освітлення вони насичені, яскраві, навіть при використанні зуму все цілком коректно відображає. Вбудований штучний інтелект автоматично підбирає потрібну програму для того, щоб фото були ще кращими. Це показує те, що виробник слухає своїх клієнтів.
Селфі-камера:
Має 5 Мп, але при цьому фотографує так само досить добре, як для своєї ціни. Зрозуміло, що тут чогось надзвичайного очікувати не варто, але фотографії більш ніж приємні. Тому однозначно серед своїх конкурентів цей смартфон буде лідером.
Максимальна роздільна здатність камери під час зйомки: Full HD 30 кадрів. Немає особливих шумів і добре фокусується, що також тішить. Голос передає коректно. Якість зв’язку також хороша.
У цього смартфона, по суті, й мінусів немає явних. Хіба що відсутність сканера відбитків пальців. Металевий корпус, немає підтримки NFC. Але всі ці компоненти перевели б його на новий рівень, а так цей смартфон є чудовим новачком серед бюджетників! Тому однозначно варто придивитися вам до цього девайсу! Тому що з усього перерахованого вище можна зробити найважливіший висновок: за такі гроші телефон — огонь!