Після виходу флагманського пристрою компанії Xiaomi, апарату з індексом Mi9, безліч техно блогерів ополчилися проти смартфона, а точніше проти виробника, з докором в сторону необґрунтованих очікувань і обіцянок від апарату вартістю 500 доларів. В оглядах часто можна почути, що це витрачені даремно гроші і краще вже взяти недорогий Redmi Note 7, що не гірше новинки, проте коштує в рази менше. Що ж виходить, невже компанія Xiaomi може робити тільки посередні за якістю апарати і просто змінює на них цінник, а найбільш актуальними їх продуктами залишаються бюджетники? Це питання і варто з'ясувати в рамках даної статті, розглянувши всі промахи і недоліки моделі, і порівнявши апарат з конкурентами за ціною.
На презентації новинок компанії, що відбулася ще зовсім недавно, користувачам обіцяли зовсім унікальний пристрій у своєму класі, конкурентів за ціною і характеристиками якому просто немає в природі. Виділимо основні акценти, на які виробники зробили ставку:
В цілому, складається картина в голові, що даний виробник створив апарат, максимально поєднує в собі все найкраще на ринку, при цьому його вартість удвічі нижче визнаних лідерів флагманського гарнізону. Тим не менш, навіть при такій низькій ціні знайшлися користувачі, яких не влаштовує результат, отриманий за ці гроші.
Серед пред'явлених претензій до флагманського пристрою можна виділити суб'єктивні, начебто непридатного дизайну або незручного розташування елементів, що не підтверджуються більшістю, а є суто індивідуальними, пов'язаними, швидше за все, з досвідом використання попередніх пристроїв. Але є й такі, що дійсно зустрічаються у всіх примірниках даного апарату і впливають на якість і комфорт використання смартфона.
При тому, що оновлена версія MIUI10 «прилетіла» на багато моделей сучасних смартфонів компанії, її оптимізація під кожен конкретний пристрій (модель), це зовсім інша справа. З досвіду визнаних авторитетів виробництва мобільних пристроїв ми знаємо, що грамотне поєднання «заліза» з програмним забезпеченням відіграє вирішальну роль в придатності апарату. Так, незбалансованість між цими складовими може просто зробити марним дорогий і сучасний модуль, що не працюватиме коректно. Саме з цим на даний момент проблеми у смартфона Xiaomi Mi9, оболонка якого, при наявності самого сучасного заліза на сьогоднішній день, час від часу зависає, викидає з додатків або без відома користувача скидає налаштування. Це можна було б якось виправдати в свіжому, ще сирому пристрої, вартістю 100 доларів, але за ціною флагмана, як мінімум хочеться отримати стабільну роботу.
Критичність даного недоліку відносна, оскільки незабаром цю проблему вирішать, і з виходом чергового стабільного оновлення зовсім приберуть. А ось неприємний осад у користувачів, що купили апарат в числі перших, однозначно залишиться. Компанії варто брати приклад з Samsung, що тестують усі нововведення на бюджетних апаратах, наприклад Samsung Galaxy M20, де ціна помилки нижча, а потім випускають флагмани з протестованою і відпрацьованою технологією, що радують своєю роботою.
Як тільки перші примірники флагманських пристроїв потрапили в руки блогерів, відразу ж полетіли незадоволені коментарі в сторону виробників, уподібнюючи якість знімків до Redmi Note 7, що коштує в рази дешевше. Насправді модулі основних камер апарату Xiaomi Mi9 в рази якісніші ніж у сімки, і не варто забувати той факт, що 48 МП на Ноут 7 можна отримати тільки за рахунок інтерполяції і по факту, камера 12 МП і на свою ціну вона відмінна. Що ж стосується можливостей Sony IMX586 Exmor RS, то її деталізація, при заявлених тих же 48 МП, на кілька голів вище, і це підтвердили тести з кастомними камерами на Mi9. Як і в попередньому випадку. Вся справа полягає лише у сирій прошивці і недосконалих алгоритмах камер. З часом дана ситуація зміниться, і якщо не виробники доведуть прошивку до пуття, то це зроблять інші умільці, адаптувавши Google камеру під даний апарат. В іншому ідея з трьома модулями себе виправдала і дійсно розширила можливості мобільної фотографії для знавців.
Дана проблема не пов'язана з якістю самих динаміків або програмної составляючої, це швидше питання проектування пристрою. Справа в тому, що на флагманському пристрої 2019 року немає стереозвуку, і цей факт засмучує. Той же Samsung Galaxy M30 не будучи флагманським пристроєм обзавівся технологією Dolby Atmos, в Mi9 ж навіть не звучить розмовний динамік під час відтворення аудіо або роботи ігор, створюючи подобу стерео. Звичайно, для багатьох цей недолік видасться суб'єктивним і не таким значним, проте ціна і клас пристрою диктують певні очікування, і в даному випадку вони не виправдані.
Xiaomi Mi9 на даний момент у тому стані, в якому він надійшов на ринок, не варто витрачених нервів і грошей, проте всі критичні недоліки пов'язані тільки з програмною частиною смартфона, і незабаром будуть виправлені. За умови такого оновлення, у апарату просто немає конкурентів, з урахуванням його вартості і безмежних можливостей. Купуючи даний апарат, не проігноруйте необхідність придбання оригінального захисного чохла на Xiaomi Mi9, оскільки він значно подовжить