Осінь стала звичним сезоном для оновлення флагманів у кожному бренді, особливо серед таких популярних як IPhone 11 та Xiaomi Mi 9T Pro . Первинна різниця в цих моделях у тому, що «яблуко» – вийшов, як молодша версія, а «дев'ятка» – старша. Але на назві не зациклюватимемося, адже суть не в класифікації, а в тому, що ці апарати видають користувачам у реальному житті. За допомогою ми звернемося до фахівців Floy.com.ua, які порівнювали моделі на функціонал та продуктивність. Пропонуємо порівнювати одразу кожну комплектуючу, щоб, не плутаючись розуміти хто, у чому випереджає одне одного.
Як і слід було очікувати, що флагмани отримають топові процесори для обробки даних. Xiaomi Mi 9T Pro отримав платформу Snapdragon 855 із частотою 2.84 ГГц для провідного ядра. На противагу «яблучні» поставили свій фірмовий процесор Bionic A13, де потужні два ядра видають частоту 2.5 ГГц. Цікавим є той факт, що сервіс вимірювання продуктивності AnTuTu Benchmark показав перевагу А13, видавши 456 тисяч очок на противагу 438 тисяч у 855 платформи. Тому показник частоти обробки інформацію не дає ідеальної картини реальної продуктивності. Тут плюсік заробляє Apple . А ось модифікація оперативної та постійної пам'яті поступається з максимальними 4+256 Гб у «одинадцятого», проти мінімального 6+64 Гб у Сяомі . З масовим навантаженням від програм 4 Гб може бракувати.
Apple завжди славився якістю зйомки, і в цій моделі вони постаралися не менше. На борту апарату розташувалися 2 камери з тильного боку на 12+12 Мп , де друга працює у ширококутному режимі. Розробники додали нічний режим та покращену деталізацію знімків. А фронтальна камера видає знімки з якістю на 12 Мп з підтримкою різних режимів, що покращуються, заснованих на штучному інтелекті. У свою чергу Xiaomi запропонували на борту 3 камери з передньої сторони 48+13+8 Мп з ширококутним об'єктивом та покращенням якості за рахунок аналізу глибини сцени. З фронтальної сторони встановили модуль на 20 Мп , де пристрій робить чудові селфи на тому ж ІІ з доповненнями у функціоналі. На перший погляд може здатися, що Мі 9Т П ро виграє, але насправді якість їх знімків явно поступається порівняно проти конкурента. І це не дивно, адже Apple завжди наголошував на якісному фотографуванні. В результаті реальних знімків, у цьому забігу, очевидно, випереджає одинадцятий, незважаючи на подвійний модуль.
Якість зображення завжди відіграє важливу роль у використанні смартфона. Обидві компанії постаралися на «ура» і настав час порівняти, чим новинки відзначилися. Сяомі задіяли матрицю AMOLED з роздільною здатністю 1080*2340, що на перший погляд виглядає соковито, а ось якість пікселізації вийшло 403 пікселі на дюйм. Розмір екрану набрав 6.39 дюймів із задіяною областю 86%. На противагу «яблучні» запропонували якісний LSD IPS з роздільною здатністю 828*1792, де вмістилося 324 пікселі на дюйм. Розміри пристрою досягли позначки 6.1 дюйм із задіяною областю екрана до 80%. У цьому змаганні виділилася китайська компанія, набравши очевидну перевагу. Крім того, китайський виробник передбачив встановлення Gorilla Glass 5 для надійної безпеки при випадковому падінні.
Обидві моделі запропонували достатній заряд батареї, хоча є відмінності. Apple встановили накопичувач на 3110 мАг проти 4000 мАг у Сяомі . Хоча показники відрізняються, але на практиці смартфони працюватимуть приблизно однаково через різницю розмірів екранів та економічну роботу процесора А13. Для заповнення заряду виробник забезпечить користувача бездротовими зарядками у Xiaomi – на 27 Вт, а у iPhone – на 18 Вт. У цілому нині ці показники практично показують однакові результати, тому автономія залишається лише на рівні.
До додаткових функцій завжди є особливий інтерес, адже цікаві плюшки нікому ще не завадили. Те, що поєднало моделі, так це присутність NFC, захист даних через датчик розпізнавання обличчя. А ось відрізняються моделі за рівнем захищеності, адже у «яблука» вона краща за рахунок IP 68. Хоча це не найголовніший показник. Таким чином, ми маємо два флагмани, які стоять один одного, і в гонці за першість складно визначити переможця, тому що потрібно відштовхуватися від потреб користувача. Звичайно якість підібраного функціоналу та дизайну «яблука» зашкалює, але з іншого боку лякає ціна, яка вдвічі більша від Xiaomi . У результаті якщо ви не фанат Apple , то переплачувати двічі не варто. Але якщо ви не бачите краще за IPhone нічого, то, звичайно ж, за бренд потрібно буде заплатити. Вибір залишається за вами.