Напевно, кожен користувач смартфону стикався з проблемою, коли тільки встановлене або захисне скло, що послужило деякий час, підривалася чохлом, після чого ставало непридатним або облипало пилом по краях внутрішнього шару. Такий результат подій не рідкість, оскільки деякі види чохлів та захисного скла між собою не сумісні, особливо це стосується сучасних моделей, таких як Xiaomi Mi8 Lite . Як заздалегідь це передбачити та уникнути неприємностей, йтиметься у цій статті.
Підрив скла трапляється не через якість самого скла, його клейку основу або спосіб поклейки, основною причиною є невідповідність типу скла та використовуваного захисного чохла.
Найважливішим фактором, що впливає на сумісність із чохлами, є розмір скла. Укорочене прозоре скло не піддягається ніякими чохлами і причина цього інтуїтивно зрозуміла, вони на кілька міліметрів не дістають до краю передньої панелі, а відповідно не мають контакту з бортиками захисного чохла, якими б вони не були.
Повноекранне скло дістає до самих країв екрана, при цьому вони не завжди повторюють контури заокруглень і при одяганні захисного чохла, можуть бути піддіти, що часто спостерігається на смартфоні Samsung A40 і подібних до нього моделях. Навіть таке скло, можна не підчепити в процесі одягання чохла, якщо все робити обережно, але при подальшій експлуатації, чохол за рахунок мінімальних рухів, буде відклеювати скло по краях і сприятиме попаданню пилу та бруду.
Клейкий шар на повноекранному склі можна розділити на два типи: тонкий прозорий шар по всій поверхні та клейова основа тільки по краю скла.
Адгезивний шар по краю скла , нанесений лише під кольоровою областю аксесуара, він щільніше клеїться до екрану, проте його площа дуже обмежена, порівняно з другим типом. При відклеюванні краю такого скла, висока ймовірність, що весь аксесуар не втримається на екрані і відпаде.
При клейкому шарі по всій поверхні піддітий край можна приклеїти назад і використовувати пристрій безпечно до повної заміни скла. Крім того, такий тип скла надійніше утримується на сучасних поверхнях з олеофобним покриттям. Велика площа зіткнення не дає аксесуару ковзати під час експлуатації, як це буває з деяким склом, яке зміщується вже після поклейки. Такий тип адгезивного шару кращий для широкоформатних смартфонів, з екраном як у Xiaomi Mi9 .
Ще один важливий фактор, від якого залежить не лише сумісність із чохлами, а й тривалість експлуатації такого аксесуару. Недорогі скла, дуже часто не мають ніякої обробки на краях, і при уважному розгляді, можна побачити прямий торець скла, що відстає, не примикає до згладженої поверхні екрана. Це не тільки перешкода для борту захисного бампера, а й місце постійних піддягань іншими предметами. При можливості, краще віддати перевагу склам із загнутими краями та знятою фаскою. Однак, як альтернатива, підходить захисне скло з м'якими краями, які щільно облягають згинання екрану і не дають можливості підчепити край аксесуара.
Не всі чохли однаково проблематичні в поєднанні з повноекранним склом, деякі моделі пластикових накладок, поліуретанових ультратонких бамперів і чохлів-книжок, які не мають сильно виступаючого обідка і не чіпляються краєм навіть за найширші скла.
Чохли бампери середньої товщини і товстіші протиударні чохли найчастіше стають винуватцями підітого скла. Це пояснюється конструкцією бортика, що виступає на екран і за задумом виробників, що захищає поверхню від прямого контакту з площиною стола, на який кладуть смартфон.
Підривів захисного скла можна уникнути, заздалегідь підібравши сумісні аксесуари, проте що робити, якщо ви вже купили захисний чохол або він був у комплекті зі смартфоном? Декілька простих порад щодо підбору та встановлення захисного скла:
Оригінальне захисне скло від перевірених виробників та всі необхідні аксесуари представлені в інтернет-магазині floy.com.ua, тут можна отримати кваліфіковану консультацію щодо вибору аксесуарів, додаткову гарантію магазину, а також повернути товар у разі потреби. Аксесуари відправляються у день замовлення по всій Україні транспортними компаніями Нова Пошта та УкрПошта .