Як вже написано вище, зовні смартфони дуже схожі, і якщо не тримати їх поруч, то складно відрізнити один від одного. В безпосередній близькості від флагмана, полегшена версія виглядає менше за обсягом, так воно і є насправді і чохли від Xiaomi Mi9 SE не одягатимуться на старшу модель. Колірні рішення також залишилися ідентичними, це Ocean Blue та Piano Black, не дуже різноманітно, але і цього достатньо з урахуванням великої різноманітності захисних чохлів на Xiaomi Mi9 та його брата, серед яких є скляні з більш жіночними градієнтними розмальовками, так улюбленими користувачами в цьому році. Дисплеї пристроїв відрізняються розмірами, 6,3 дюйми діагональ у флагмана та 5,97 у його молодшої версії. При цьому обидві матриці виробництва Samsung виконані за технологією Super AMOLED, ідеально відображають всі кольори, мають високий контраст і яскравість, при цьому дуже економно використовують заряд батареї. На перший погляд, менший дисплей буде витрачати ще менше енергії, але це не так, при тому, що він фізично має менші розміри, дозволи екранів абсолютно однакові 1080 х 2340 пікселів, у зв'язку з цим щільність пікселів на Xiaomi Mi9 SE вище та становить 432 точки на дюйм (проти 403 у Mi9). У теорії дисплей полегшеного смартфона ще вище якістю, ніж у флагмана, але на практиці вони обидва видають відмінне зображення і різниця не видно неозброєним людським оком. Під дисплеями обох моделей розміщений оптичний інфрачервоний сканер відбитків пальців, який у порівнянні зі своїми першими аналогами, спрацьовує дуже точно і практично щоразу. Як альтернатива цій системі безпеки – оптичне розпізнавання обличчя користувача. Дана технологія реалізована засобами фронтальної камери, розташованої у краплеподібному вирізі у верхівці екрана.
Всім відомо про те, що флагман компанії Xiaomi побудований на новітньому процесорі Qualcomm Snapdragon 855, який першим отримав 5G модем у своє розпорядження і має найкращі показники штучного інтелекту. Але оскільки 5G мережі ще не запушені в Європі і країнах СНД, а нейронні мережі не зовсім прямо впливають на продуктивність апарату, ці фактори не будуть помітні простому користувачеві в повсякденній експлуатації. Найбільш об'єктивним рішенням буде порівняння частоти ядер процесора, їх кількість, структури та розміру напівпровідників. Також важливим фактором є графічне ядро, що йде в комплекті з основним чіпом і відповідає за продуктивність графіки в додатках і при відтворенні важких файлів високої роздільної здатності. Xiaomi Mi9 SE працює на основі досить нового процесора з флагманськими показниками, але полегшеного порівняно з конкурентом, це Qualcomm Snapdragon 712, процесор також 8-ядерний, але працює за двокластерною системою. Він має у своєму розпорядженні тільки 2 типи ядер: два Kryo 360 по 2,2 ГГц для складних завдань і максимальної продуктивності та 6 Kryo 360 по 1,7 ГГц для всіх інших обчислювальних операцій і роботи у фоновому режимі з максимальною економією енергії. Для порівняння, Snapdragon 855 має ще і ядра середньої потужності та оцінюючи складність завдання, може задіяти їх замість найпродуктивніших, це впливає на енергоспоживання чіпа протягом дня. Snapdragon 712 побудований на 10нм напівпровідниках, і хоча це трохи більше, ніж 7нм у 855-ої моделі, все ж це показує зовсім інший рівень процесора, ніж скажімо Snapdragon 675 на 11нм, встановлений у досить продуктивний смартфон Xiaomi Redmi Note 7 Pro. Мінімальний розмір напівпровідників дозволяє на одні і ті ж завдання, витрачати менше енергії і знижується при цьому нагрівання ядер, що позитивно позначається на тривалій роботі чіпа і на його довговічності. Графічний прискорювач Adreno 616, що йде в комплекті з 712-им драконом, працює на 14нм напівпровідниках, це графічний чіп випущений у кінці 2015 року і він на 59% поступається новітньому Adreno 640, випущеному в 2018 році і що працює на 10нм напівпровідниках. Обидві моделі оснащені двоканальними модулями оперативної пам'яті класу LPDDR4X, при цьому Xiaomi Mi9 SE має частоту роботи пам'яті 1866 МГц, що дуже хороший показник, але флагман його обходить у цьому показнику і має частоту 2133 МГц. Так при однаковому обсязі оперативної пам'яті, у старшій моделі вона працюватиме швидше. Але заради справедливості варто сказати, що ця різниця в швидкості дуже часто нівелюється недоробками операційної системи, яка і грає вирішальну роль у швидкодії оболонки, що ж стосується роботи важких додатків, то тут закономірність зберігається і більш швидка пам'ять позитивно впливає на їх швидкодію.
Основна камера з трьох у смартфонах встановлена абсолютно однакова і характеристики оптики ідентичні, це Sony IMX586 Exmor RS з апертурою f/1.75 і розміром пікселя 1,6 мкм. Що ж стосується двох інших модулів, то вони відрізняються по дозволу матриць, але дуже схожі по типу і задумом. На Xiaomi Mi9 SE встановлена друга 8 МП теле фото камера з апертурою f/2.4, а тре