Компанія Samsung нарешті представила ювілейне десяте покоління флагманських моделей Galaxy Note 10 і Galaxy Note 10+. Як і у випадку з попередніми поколіннями, апарати є розширеними за функціоналом версіями лінійки Galaxy S, які отримали найбільші екрани і традиційні стилуси S-pen для більш точного введення інформації. Чи варто переходити на нові пристрої власникам дев'ятої версії, питання досить спірне, так як зміни хоч і присутні, все ж таки не такі помітні для звичайного користувача, а про наявність оригінальних чохлів на Galaxy Note 10 сказано не було, але про все по порядку.
За традицією, у флагманських пристроях використовуються найновіші версії чіпів, але не всі користувачі зможуть отримати апарат, який працює на Qualcomm Snapdragon 855, такі версії постачатимуться тільки в США, мешканці ж європейських територій отримають ті ж смартфони, тільки з процесорами власного виробництва корейського гіганта Samsung Exynos 9825. Чому таке розподілення сказати складно, і як це позначиться у повсякденній експлуатації апарату теж невідомо. Корейський чіп працює на таких же 7нм напівпровідниках і також має 8 ядер, але їх розподіл між продуктивністю і енергоефективністю дещо відрізняється від 855-го. Тут замість одного максимально продуктивного ядра, виділено два, на шкоду кластеру зі середньою продуктивністю, а як це позначилося на смартфоні, покаже практика і подальші тести. Як молодша, так і старша версії телефонів оснащені однаковими чіпами і модулями оперативної пам'яті.
Завдяки мінімальним рамкам, виробнику вдалося впровадити великі за площею сенсорні екрани в корпус, порівняний з попереднім поколінням. Так молодша модель Galaxy Note 10 має діагональ дисплею 6,3 дюйма, а її повна версія з приставкою Plus аж 6,8 дюймів, що є рекордом для даної лінійки. Зручність експлуатації при цьому не постраждала і велика версія відчувається в руці точно так само, як і попередник дев'ятого покоління. Матриці обох моделей Dynamic AMOLED з вирізом під фронтальну камеру вгорі по центру, у вигляді акуратного круглого отвору. Це дозволило досягти рекордних показників використання корисної площі 91,67% і 92,41% у молодшої і старшої версії відповідно.
Щільність пікселів флагманська і становить 400 пікселів на дюйм у Galaxy Note 10 і 495 пікселів на дюйм у версії з приставкою plus. Відповідно їх роздільна здатність склала 1080 х 2280 і 1440 х 3040 точок.
Мабуть, найцікавішим для користувачів питанням є: «А що ж з камерами в новому флагмані?»
Вони тут відмінної якості, в асортименті, але очікувати помітних поліпшень у порівнянні з Galaxy S10 не варто. Якість фотографії залишається на тому ж відмінному рівні і якщо хтось планував перейти на лінійку Note саме через фото можливості, то сміливо можна залишитися з апаратом S-серії, при цьому нічого не втрачаючи.
Перші три модулі ідентичні в обох моделях і виробляються компанією Samsung. Основна камера SAK2L4 на 12 МП зі змінною апертурою f/1.5 – 2.4 і розміром пікселя 1,4 мкм. Другий теле фотооб'єктив Samsung S5K3M3 на 12 МП з апертурою f/2.1 і розміром пікселя 1,0 мкм, кут огляду 45 градусів. Третя камера Samsung S5K3P9SP – це ультра ширококутник на 16 МП з апертурою f/2.2 і розміром пікселя 1,0 мкм, а кут лінзи становить 123 градуси.
Відмінною рисою Galaxy Note 10+ стала TOF камера (так звана 3D), яка дозволяє дуже точно заміряти відстань до будь-якого об'єкта в кадрі і отримати необхідні дані для розмиття фону або моделювання тривимірного образу. На даний момент такий софт не широко представлений і актуальність TOF сенсора дуже сумнівна, але все більше флагманських моделей його отримують, що підштовхує і виробників програмного забезпечення до створення корисних додатків на основі тривимірного орієнтування апарату.
Дане поняття про недоліки конкретної моделі дуже суб'єктивне, але варто його висвітлити для повної картини того, що чекає користувача, який вирішився на придбання настільки дорогого флагмана: